Radíkovská pevnost Fort II byla cílem odpoledního výletu dětí I. a II. oddělení školní družiny. Na programu dne byla prohlídka v doprovodu zkušeného průvodce, který dětem nejen poskytl zajímavý výklad o původu a fungování celého objektu, ale také odpověděl na jejich všetečné otázky. Děti měly možnost projít i ta nejtajemnější a nejtemnější zákoutí Fortu. Dále si děti přímo v areálu pevnosti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchovky. Na památku si každý odnesl terč se svými zásahy. Pro zpestření a zahnání hladu si děti opekly špekáčky. Někteří šťastlivci si z Fortu odnesli nalezenou a vystřelenou nábojnici či paintballovou kuličku. Celá akce byla završena pěší turistikou z Radíkova do Dolan. Ke zdárnému průběhu celé akce přispělo hezké počasí. Výlet se nám vydařil a děti budou mít určitě na co vzpomínat.
Štěpánková Romana, Bednaříková Veronika