Archiv pro den: 18. 5. 2017

V úterý 16. 5. 2017 se vybraní žáci 2. – 5. tříd zúčastnili krajského kola štafetového poháru v Šumperku. Opět se běžely štafety na 100 a 200 m. Do Šumperka přijelo soutěžit celkem 12 základních škol, některé se sportovním zaměřením. Žáci z naší školy se umístili na 6. místě a svůj výkon oproti závodu v okresním kole vylepšili o necelých 11 vteřin. Všem zúčastněným žákům gratulujeme k pěknému výkonu a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. K. Hánková, Mgr. A. Vyhnánková

Přírodovědné exkurze do Litovelského Pomoraví patří na naší škole k tradičním akcím, kterých se žáci v rámci přírodopisu 2. stupně zúčastňují. V letošním roce tuto krásnou CHKO navštívila 3.5. třída 7.A a 5.5. třída 7.B. Exkurzi jsme zahájili v zajímavém areálu CEA Sluňákov a k našim aktivitám využili různé krajinné prvky a pomůcky. Naše exkurze dále pokračovala naučnou stezkou a umožnila žákům poznat rostliny typické pro lužní les. Zlatým hřebem naší exkurze byla periodická tůň, ve které se nám podařilo odlovit, určit a opět vrátit spoustu vodních bezobratlých živočichů, včetně kriticky ohroženého listonoha jarního a žábronožky sněžní.

Mgr. E. Doleželová