Archiv pro den: 9. 5. 2017

V úterý 9. května proběhlo v dopoledních hodinách vyhlášení vítězů výtvarné soutěže, kterou již dlouhá léta pořádají pro naše žáky I. stupně členové SDH Dolany. Tentokráte proběhla soutěž na téma Historie požární ochrany a nutno podotknout, že se opět sešlo spoustu pěkných výtvarných prací. Vybrat tak ty nejlepší jistě nebylo snadné. Součástí vyhlášení byla také ukázka hasičské techniky a beseda na téma požární ochrana. Ještě jednou děkujeme všem členům SDH Dolany za zajištění pěkné soutěže pro žáky naší školy.

V pátek 5. 5. 2017 nás do družiny přijeli navštívit dva policejní psovodi, kteří s sebou dovezli dva služební psy. Ročního Německého ovčáka Edmontona  a sedmiletého Rottweillera  Ramona. Nejdříve nám svou poslušnost předvedl Edmonton, který za každý správně provedený povel dostal za odměnu pamlsek. Poté nám svou poslušnost předvedl Ramon, který už nedostával odměnu za každý povel, ale dostal po skončení ukázky poslušnosti odměnu ve formě nejoblíbenější hračky. Následně si jeden z policistů oblékl ringový oblek a stal se figurantem. Pak nám psovod s Rottweillerem Ramonem         předvedli, jak probíhá spolupráce psa a psovoda při zatýkání pachatele v různých situacích. Po ukázkách policisté dětem ukázali svou výzbroj (cvičnou a služební zbraň a obušky),  výstroj pro pořádkovou službu a také neprůstřelnou vestu a helmu. Obě výstroje si děti mohly vyzkoušet. Ti, co si troufli , si také mohli vyzkoušet část ringového obleku, aby okusili jeho tíhu. Pár nejrychlejších šťastlivců hledačů si na památku odneslo prázdné náboje vystřelené z cvičné zbraně. Celý program utekl velmi rychle a policisté se s námi rozloučili zapnutím policejního majáku a sirény. Tímto bych chtěla oběma policejním psovodům velmi poděkovat za poučné, ale přitom zajímavé a zábavné odpoledne. A jelikož se akce dětem velice líbila, doufám, že si ji zase někdy zopakujeme.

Bc. Veronika Bednaříková